SPBB - logo

SPBB - szkoła

Szkoła naszych dziadków i pradziadków

 

25 stycznia klasa 4 F wraz z wychowawcą i opiekunami uczestniczyła w nietypowej lekcji „ Szkoła naszych dziadków i pradziadków” w Muzeum Oświaty w  Bydgoszczy. Uczestnicy poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar obowiązujący w tamtych czasach.  Z ogromnym zaciekawieniem oglądali rekwizyty sprzed kilkudziesięciu lat. Mieli okazję uczestniczyć w niełatwej lekcji kaligrafii, podczas której każdy mógł napisać swoje imię starym piórem ze stalówką, zamaczanym w kałamarzu.

 Organizatorzy:

Justyna Makowiecka

Alina Janowicz

Wycieczka do teatru na  „Opowieść wigilijną”

   

Uczniowie klasy 6F , 4E i 4F wraz z wychowawcami i opiekunami  5 grudnia br. udali się do teatru, aby obejrzeć spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Sztuka jest adaptacją ponadczasowej, popularnej na całym świecie książki autorstwa angielskiego powieściopisarza Charlesa Dickensa.

Fotorelacja z wyjazdu do Fabryki Bombek w Gnieźnie

 

Koło przyrodniczo-eksperymentalne na warsztatach o nietoperzach 

 

W dniu 20 października koło przyrodniczo-eksperymentalne wybrało się na zajęcia zorganizowane z okazji Festiwalu Nauki przez Ogród Botaniczny UKW.

Tym razem były to warsztaty o nietoperzach 

Ranczo  u Amadeusza

 5 października klasa 5 b wraz z wychowawcą Karoliną Polerowicz  i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz  odwiedziła Ranczo Amadeusz w Bielawach koło Nakła. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć kozy, gęsi, lisa oraz wiele innych zwierząt. Niezwykłych emocji dostarczyły uczniom zwierzęta egzotyczne: węże, pająki, jaszczurki itp. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i pieczenia kiełbasek.

 

Organizatorzy:

Karolina Polerowicz

Alina Janowicz

LOVENDA KUJAWSKA

 „Lovenda Kujawska”, to miejsce do którego wybrały się na wycieczkę klasy 4E i 4F wraz wychowawcami i opiekunami, aby poczuć się jak w Prowansji i dowiedzieć się czegoś więcej o tej charakterystycznej dla Francji rośliny.
Pierwszą z atrakcji było bliskie zapoznanie się z lawendą. Uczestnicy na polu samodzielnie zrywali rośliny. Dowiedzieli się jak wygląda lawenda, jak pachnie, jakie są odmiany i do jakich celów się ją wykorzystuje. Następnie każdy pakował suszoną roślinę do woreczków i mógł zabrać ją do domu. Wszyscy otrzymali również sadzonki, które wzięli ze sobą. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

KLASOWE PODCHODY

W piątkowe popołudnie i sobotni poranek uczniowie klasy 5E i 6F wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w Klasowych Podchodach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.  Uczestnicy w dwóch zespołach wykonywali na leśnej trasie różnorodne zadania. Po powrocie, w czytelni szkolnej każdy zespół otrzymał punkty za prawidłowe rozwiązanie zadań. Zwyciężyli ci , którzy zdobyli maksymalną ilość punktów i otrzymali nagrody. Wyprawa do lasu byłą udana. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili , że podchody to wspaniała zabawa i trzeba ją powtórzyć.

 

Ranczo u Lucy

21 września klasa 6F wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz  wybrała się do Ośrodka Terapeutyczno-Wypoczynkowego ”Ranczo u Lucy”. Pogoda nas nie odstraszyła, bowiem z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia i wyprowadzania zwierząt. Można było skosztować zdrowego mleka, chętni świetnie poradzili sobie z czesaniem kucyków. Wspaniałą atrakcją było przejście w  labiryncie kukurydzy. Kolejną atrakcją wycieczki był wspólny taniec  przy muzyce prowadzony przez właścicielkę rancza.

W dniu 23 czerwca 2022r. klasa 4f wybrała sie wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. 

Tym razem popłynęliśmy Tramwajem wodnym  przez śluzę staromiejską. Wrażenia z rejsu są  mega  Następnie udaliśmy się na pyszne lody . Dalej swoje kroki skierowaliśmy na Wyspę Młyńską i plac zabaw . Pogoda nam dopisała , a uśmiech nie znikał z naszych ust. Już planujemy kolejne wspólne wyjazdy 

 

Katarzyna Ślefarska, Rafał Kensik

Wycieczka do Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

Wycieczka do Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy 

            Uczniowie klasy 5F wraz z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy . Uczestniczyli w „żywej” lekcji historii poprowadzonej przez nauczyciela hist5orii. Poznali także historię kanału. Mieli okazję poznać broń z tamtego okresu, strzelać z łuku oraz wybić monetę.

                                                                     

Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz