SPBB - logo

SPBB - szkoła

Wycieczka naukowa koła przyrodniczo-eksperymentalnego przy SP Białe Błota do UKW Bydgoszcz Katedra Biologii.

W dniu 18.05.22 grupa koła przyrodniczo-eksperymentalnego uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez wydział Biologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pt.  "Poznaj mikroskopijny świat roślin". Prowadzili je: Mateusz Leszczyński pod opieką dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof.uczelni. W czasie zajęć w laboratorium botanicznym uczniowie mieli możliwość nauki mikroskopowania, samodzielnego wykonywania preparatów i obserwacji struktur roślinnych takich jak: tkanki, komórki oraz organella komórkowe. Członkom koła bardzo podobały się zajęcia i planujemy nawiązać stałą współpracę z UKW Bydgoszcz.

Opiekun koła: Katarzyna Ślefarska

Wycieczka do Torunia klasay 4 E i 4 H.

Dnia 29 kwietnia 2022r. klasy 4 e i 4h  wybrały się na wycieczkę do Torunia.  W Centrum Wiedzy młyn poza zwiedzaniem ekspozycji braliśmy udział w warsztatach, które były bardzo ciekawe i kolorowe. Następnie spacer po starówce Torunia w piękny słoneczny dzień dopełnił całości.

W dniu 4.05.2022r. klasy 4 f i 4g wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Torunia. Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - muzeum inne niż wszystkie - każdy eksponat można dotykać, a nawet trzeba sprawdzić jak działa. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad. Na koniec poznaliśmy historię miasta w formie gry miejskiej. Rozkodowanie ukrytych  znaków to dla nas pestka.

 Ślefarska, A. Kalinowska, R. Kensik

WYJAZD KLASY 7B DO ROLLER PARKU W BYDGOSZCZY

WYJAZD KLASY 7B DO ROLLER PARKU W BYDGOSZCZY

 8 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy VII B wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie . Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów mieli możliwość udoskonalenia swoich umiejętności jazdy na wrotkach  jak i łyżworolkach.  Wzięli udział w warsztatach, które miały na pokazaniu uczniom różnych trików związanych z jazdą w różnych warunkach. Była to także doskonała integracja zespołu klasowego, po bardzo długim okresie edukacji zdalnej, gdzie wspólne wyjazdy i przebywanie w większym gronie było zabronione ze względu na liczne obostrzenia.

 Wspaniałym akcentem na koniec wycieczki był wspólny spacer z pętli autobusowej na osiedlu Błonie w Bydgoszy, do naszej szkoły- mimo niesprzyjającej aury. Wycieczkę zaliczamy  do udanych i na pewno zostanie długo w pamięci dzieci.      

Agnieszka Babiuk-Jabłońska      

Zakończył się pierwszy turnus obozu narciarskiego w Murzasichle organizowanego przez naszą szkołę dla grupy młodszej w Murzasichle. Podczas obozu nasza młodzież codziennie uczyła się jeździć na nartach pod okiem instruktorów. Oprócz białego szaleństwa w programie było zwiedzanie Zakopanego, prawdziwy kulig góralski z ogniskiem i kiełbaskami, odwiedziny w  Izbie Regionalnej  oraz relaks na Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. W ostatni dzień obozu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Slalomie Gigancie, które były swoistym posumowaniem obozu.

Dla kronikarskiego obowiązku podajemy zwycięzców Mistrzostw Szkoły w Slalomie. 

Szkoła naszych dziadków i pradziadków 

Szkoła naszych dziadków i pradziadków

 4 listopada klasa 5f wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w nietypowej lekcji sprzed lat w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

Uczestnicy mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów w tamtych czasach ,a także  elementarze, z których kiedyś korzystali ich rówieśnicy. Mieli okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.

4f w kinie

W dniu 25.10.2021 r. klasa 4 f wraz z wychowawcą i Panią Izabelą Forgiel udała się na wycieczkę do kina. 

Przed wyjazdem powtórzyliśmy zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ była to nasza pierwsza wspólna wycieczka. Film pt. "Ron usterka" zaskoczył wartką akcją i mnóstwem śmiesznych scen. Utwierdził nas w przekonaniu, że świat wirtualny nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. 

 

 

WYCIECZKA JANIA GÓRA- WIOSKA CHLEBOWA KLASY II B i  II D

4 października 2021 r. klasy II b i II d wybrały się na wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Celem wycieczki było poznanie procesu wyrabiania chleba, począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrabiania ciasta. Dzieci samodzielnie dekorowały chlebki nasionami, które zostały przeniesione do pieca chlebowego. Uczniowie mile spędzili czas, zapoznali się z historią o „ Luppo”. Podobała im się wyprawa po produkty do pieczenia chleba- „ historia od ziarenka do bochenka”. Duże zainteresowanie sprawiło im spotkanie niezwykłych postaci: Gospodarza, Strażnika Soli, Wody, Ognia i Stracha. Wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu przyrody, rozróżniały zboża, poznały drogę jaką musi przejść ziarenko, aby stać się chlebem.

Wycieczka klasy 2 a i 2 f

Wycieczka do kina klasy 2 f i 2a

6 października pojechaliśmy do kina na seans pt. „Mała wielka stopa 2: W rodzinie siła”.
Przed wyjazdem ustaliliśmy zasady zachowania się w kinie i przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w autokarze. Wszyscy byliśmy bardzo podescytowani, ponieważ była to nasza pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. 
Fabuła wciągnęła nas niczym pyszny popcorn, bowiem Adam wraz ze swoją rodziną i kosmatymi przyjaciółmi-niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele wyruszyli z misją ratunkową. To co odkryli w dalekiej puszczy, zjeżyło im włos na głowie i futro na grzbiecie. Musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, by pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.
Film oczywiście polecamy i już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu!
Natalia Grochowska
Justyna Gryń
Anna Lewandowska
 

KLASA 7 B W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ IM. MARIANA REJEWSKIEGO W BYDGOSZCZY

          5 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki pedagogicznej. Choć dla większości z nas biblioteka kojarzy się tylko z książkami i ciszą, to my bawiliśmy się świetnie. Adrenalina i śmiech towarzyszyły nam przez wszystkie zajęcia.