SPBB - logo

SPBB - szkoła

Ranczo u Lucy

21 września klasa 6F wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz  wybrała się do Ośrodka Terapeutyczno-Wypoczynkowego ”Ranczo u Lucy”. Pogoda nas nie odstraszyła, bowiem z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia i wyprowadzania zwierząt. Można było skosztować zdrowego mleka, chętni świetnie poradzili sobie z czesaniem kucyków. Wspaniałą atrakcją było przejście w  labiryncie kukurydzy. Kolejną atrakcją wycieczki był wspólny taniec  przy muzyce prowadzony przez właścicielkę rancza.

KLASOWE PODCHODY

W piątkowe popołudnie i sobotni poranek uczniowie klasy 5E i 6F wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w Klasowych Podchodach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.  Uczestnicy w dwóch zespołach wykonywali na leśnej trasie różnorodne zadania. Po powrocie, w czytelni szkolnej każdy zespół otrzymał punkty za prawidłowe rozwiązanie zadań. Zwyciężyli ci , którzy zdobyli maksymalną ilość punktów i otrzymali nagrody. Wyprawa do lasu byłą udana. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili , że podchody to wspaniała zabawa i trzeba ją powtórzyć.

 

W dniu 23 czerwca 2022r. klasa 4f wybrała sie wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. 

Tym razem popłynęliśmy Tramwajem wodnym  przez śluzę staromiejską. Wrażenia z rejsu są  mega  Następnie udaliśmy się na pyszne lody . Dalej swoje kroki skierowaliśmy na Wyspę Młyńską i plac zabaw . Pogoda nam dopisała , a uśmiech nie znikał z naszych ust. Już planujemy kolejne wspólne wyjazdy 

 

Katarzyna Ślefarska, Rafał Kensik

Wycieczka do Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

Wycieczka do Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy 

            Uczniowie klasy 5F wraz z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy . Uczestniczyli w „żywej” lekcji historii poprowadzonej przez nauczyciela hist5orii. Poznali także historię kanału. Mieli okazję poznać broń z tamtego okresu, strzelać z łuku oraz wybić monetę.

                                                                     

Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz

Bydgoszcz

Dnia 13 czerwca 2022r. klasa 4e wybrała się na wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszą atrakcją była gra miejska - spacer połączony z rozwiązywaniem zagadek dotyczących centrum miasta. Poprawne rozwiązanie zagadek pozwoliło nam złamać szyfr Pana Twardowskiego. Po spacerze i chwili odpoczynku udaliśmy się do Karmelowej Krainy, gdzie dzieci samodzielnie wykonywały lizaki. Po słodkich warsztatach przyszedł czas na lody. Mieliśmy również okazję zobaczyć Pana Twardowskiego, który pojawił się w oknie kamienicy o godz. 13.13.

                                                                       Paweł Charczyński

 


03 czerwca 2022 r. grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Warszawy, do Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie zebrali się młodzi ludzie z całej Polski biorący udział w Ogólnopolskim Projekcie”EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW”. Spotkanie to było podsumowaniem projektu, szansą na bezpośrednie rozmowy i wymianę doświadczeń oraz wstępem do wspaniałej zabawy, a także okazją do krótkiego, acz intensywnego zwiedzania Stolicy. Spacer Bulwarami nad Wisłą, Zamek Królewski i piękne, tarasowe ogrody, Plac Zamkowy i Kolumna Zygmunta, serce Starówki Warszawskiej, pomnik Janusza Korczaka i oczywiście Pałac Kultury. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Bydgoszczy.

Za umożliwienie tej wyprawy dziękujemy p. Dyrektor Danucie Ferenstain.

Koordynator szkolny J. Wysocka i M. Lesińska

 

 Wycieczka do Parku Linowego w Myślęcinku

Wycieczka do Parku Linowego w Myślęcinku

2 i 9 czerwca klasy 5e i 5c wybrały się na wycieczkę do parku linowego w Bydgoszczy znajdującego się na terenie Parku Rozrywki "Zaginiony Świat" w Myślęcinku. Park linowy oferuje zabawę na siedmiu trasach o różnym stopniu trudności, długości i wysokości. Nasi uczniowie pokonali trzy trasy dostosowane do ich wieku i umiejętności. Przed  tym wyzwaniem obowiązkiem każdego uczestnika było przejście krótkiego szkolenia z instruktorem na temat zasad bezpieczeństwa i poruszania się po trasie. Ich przejście wywołało wiele niezapomnianych wrażeń i emocji oraz było doskonałą lekcją wychowania fizycznego i umiejętności współpracy a także świetną zabawą.

Anna Owedyk, Marta Żurawska

Wycieczka klasy 1 f

We wtorek klasa 1f pojechała na wycieczkę do Zaginionego Świata w Myślęcinku.  wycieczka była nagrodą, którą klasa wygrała w konkursie świetlicowym Park Jurajski. Stworzyli makietę przedstawiającą triceratopsa Przewodnik oprowadził nas po parku. Opowiedział nam historię powstania a także wyginięcia tych cudownych gadów. Szczególnie fani dinozaurów i prehistorii byli zachwyceni Mieliśmy cudowną pogodę  i bardzo aktywnie spędziliśmy te kilka godzin. 

Te cudowne chwile spędziliśmy w towarzystwie klasy 1h.

Wycieczka klas 3 f i 3g

Uczniowie klas 3f i 3g 8.czerwca odwiedzili przetwórnie tworzyw sztucznych w Balczewie koło Inowrocławia. Podczas ciekawych zajęć przypomnieli sobie potrzebę oraz zasady segregacji. Poznali kroki przemiany śmieci w nowe produkty oraz mieli okazję zobaczyć jak pracuje maszyna zmieniająca plastik w regranulat. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń otrzymał 3 doniczki, które przeszły drogę drogę "od nakrętki do doniczki". Wszystkim uczniom i ich nauczycielom polecamy wycieczkę do PLAST-MARu".

Weronika Stoltman Paulina Sabacińska

"dorastać MARZENIAmi"

W dniu 6 czerwca klasa 4f wraz z opiekunami udała się do teatru kameralnego w Bydgoszczy na spektakl Szkoły tańca ECHO - " dorastać MARZENIAmi".  W piękny, artystyczny sposób tancerze pokazali drogę młodego człowieka do dorosłości. Serdecznie polecamy 

 

Katarzyna Ślefarska i Rafał Kensik