SPBB - logo

SPBB - szkoła

KLASA 7 B W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ IM. MARIANA REJEWSKIEGO W BYDGOSZCZY

          5 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki pedagogicznej. Choć dla większości z nas biblioteka kojarzy się tylko z książkami i ciszą, to my bawiliśmy się świetnie. Adrenalina i śmiech towarzyszyły nam przez wszystkie zajęcia.

Z WIZYTĄ W TEATRZE

 6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 5 f i 5 h  wraz z opiekunami odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Uczestnicy obejrzeli przedstawienie pod tytułem ”Sprzedawcy bajek”. Dzieci dowiedziały się, czym kończy się kłamstwo. Przekonały się, że aby być szczęśliwym, nie trzeba wyjść za księcia i zamieszkać w zamku. Po  spektaklu w doskonałych humorach  wróciliśmy do szkoły.

 Organizatorzy:

Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz, Jarosław Malicki

PLANETARIUM W TORUNIU

27 listopada 2019 roku klasy 6 g i 6 k wybrały się wraz z opiekunami do planetarium w Toruniu.

Nasze kroki skierowaliśmy najpierw do Bazy Mars i Sali Geodium. Są to interaktywne pomieszczenia, w których uczestnicy mogą dotknąć wszystkich eksponatów oraz wykonywać eksperymenty. Następnie udaliśmy się na seans pt. „Wirująca Ziemia”.

Wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

PRZEDSTAWIENIE NA LODZIE

 15 października 2019 roku uczniowie klasy 5 B , a także uczniowie 7 pozostałych klas z naszej szkoły wybrali się na Lodową Baśń  do Torunia pt.” Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Widowisko teatralne zostało oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana i zatańczyli w nim  łyżwiarze z całej Polski. Przedstawienie to zostało przygotowane z wielkim rozmachem i wywarło na uczestnikach widowiska niezapomniane wrażenia. Najwięcej emocji dostarczyli  tzw. połykacze ognia, którzy wykonali niezwykły taniec z pochodniami.

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY- STOLICY POLSKI

          4 października 2019 roku 44 uczniów klasy V b, V e oraz część uczniów klasy V a wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Mimo bardzo wczesnej pory  zbiórki, która zaplanowana została na godzinę 5.30 , wszystkim uczestnikom dopisywał humor.  Celem wycieczki było poznanie miasta, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od Starego Miasta, gdzie dzieci zobaczyły Zamek Królewski, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Barbakan , Katedrę Św. Jana, Pałac Prezydencki, Warszawską Syrenkę oraz Pomnik Młodego Powstańca i Pomnik Jana Kilińskiego . Uczniowie mile spędzili czas w największym w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

WYCIECZKA  DO MUZEUM OŚWIATY

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 6j wraz z wychowawcą Justyną Makowiecką i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Uczniowie mieli okazję poznać zasady funkcjonowania szkoły swoich dziadków i pradziadków.

Uczestnicy, dzięki atmosferze stworzonej przez prowadzącą zajęcia, mogli poczuć klimat lat dwudziestych XX wieku. Poznali sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, system kar i nagród obowiązujący uczniów oraz elementarze i podręczniki, z których kiedyś ich rówieśnicy korzystali. Od rylca do wiecznego pióra, to historia pisma i materiałów piśmienniczych, z którą również się zaznajomili. Mieli też niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niełatwej, jak się okazało, lekcji kaligrafii.

KOŁA NAUKOWE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  IM. M. REJEWSKIEGO NA WYCIECZCE

3 października 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia – Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wszystkich interaktywnych wystaw. Następnie udaliśmy się do laboratorium biologicznego na zajęcia pt. „Walka o przetrwanie”. Mieliśmy okazję obejrzeć fragmenty roślin pod lupami i mikroskopami. Samodzielnie wykonaliśmy kilka preparatów roślinnych. Oglądaliśmy mięsożerną florę m.in. dzbaneczniki i rosiczki. Zajęcia zrobiły na nas duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to niezwykłe miejsce.

ZADBAJ O SIEBIE – JEDZ ZDROWO

8 października 2019 roku nasze szkolne koła naukowe uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. „ Zadbaj o siebie – jedz zdrowo” w ramach V Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Zajęcia te odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bydgoszczy.

Podczas zajęć nasi uczniowie mieli możliwość gotowania, przy asyście uczniów z gastronomika, smacznych i przede wszystkim zdrowych dań. Na stołach królowały warzywa, owoce oraz mąka orkiszowa wraz z chudym mięsem.

Menu prezentowało się następująco:

  EUROCAMP 2019

 W dniach od 16 do 18 września 2019 roku  41 uczniów naszej szkoły  uczestniczyło w obozie językowym Englishcamp  w Wiktorowie.  Poznawali kulturę świata dzięki nauczycielom z różnych kręgów kulturowych: Kolumbii, Madagaskaru oraz Szkocji. Chętnie uczestniczyli we wszystkich formach aktywności. Brali udział w rozgrywkach grupowych, sprawdzili swoje umiejętności w talent show oraz doskonalili  porozumiewanie się w języku angielskim w mowie i piśmie.  Ponad to uczestnicy obozu mieli możliwość prowadzenia prezentacji i autoprezentacji w języku angielskim, kształcili swoje kompetencje społeczne i obywatelskie oraz postawy proekologiczne.

W dniach 17 – 18 maja 2019 roku członkowie szkolnego Chóru Chanson wspólnie bawili się, uczestniczyli w warsztatach wokalnych i biwakowali w naszej szkole. Dla tak zróżnicowanej grupy uczniów klas IV - VII to doskonałe rozwiązanie na zacieśnianie więzi między nimi, tak ważnej we wspólnym działaniu, jakim jest  śpiew w chórze.

Celem biwaku było między innymi przygotowanie zespołu do zbliżającego się konkursu chóralnego w Bydgoszczy.

Gorące podziękowania należą się opiekunce – pani Ani Lesińskiej .