SPBB - logo

SPBB - szkoła

Nasze prace

Uczniowie z klas 4-6 z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do udziału w ogólnopolskim konkursie ,,Inne spojrzenie- tajemnice błękitnej planety". Oto prace, które wysłaliśmy na konkurs:

 

Uczniowie klasy 3g pamiętają o tym, żeby grzyby zbierać tylko pod opieką dorosłych.

 

Na drugim piętrze w budynku głównym Szkoły Podstawowej im. J.Verne'a można obejrzeć wystawę prac uczniów przygotowaną przez kółko plastyczne. Są to pierwsze w tym roku szkolnym rysunki wykonane na zajęciach. Dzieci  ćwiczyły umiejętność obserwacji i za pomocą ołówka starały się oddać wygląd martwej natury.

Zapraszamy na naszą wystawę wszystkich miłośników rysunku.

 

Na holu budynku A Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach, od wczoraj można oglądać wystawę „Mona Lisa, jakiej nie znamy". Uczniowie klas piątych, interpretując znane dzieło Leonarda da Vinci, z prawdziwym zaangażowaniem wyrazili swój indywidualny styl artystów.

Dzieci z klasy I h bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach artystycznych, na których poznają różne techniki plastyczne, a przy okazji miło spędzają ze sobą czas.

Ponieważ jesień skłania do refleksji jak również do twórczych działań, postanowiliśmy wykonać z krepy jesienne drzewa. Podobnie jak jesień maluje świat różnymi kolorami, tak i my namalowaliśmy nasze drzewa…farbkami!

„Kiedy przychodzi wiosna,

To moja buzia staje się radosna.

Uśmiecha się do kwiatuszków

I do uplecionych wianuszków.”

Wiosenne promyki słońca  - to my, uczniowie klasy II a. Wspólnie tworzymy i szukamy pomysłów  na świetną zabawę z plastyką. My wymyślamy, my wykonujemy i dzielimy się swoimi pomysłami z kolegami. Plastyka to świetny pomysł  na smutki i nudę. Na zajęciach jest wesoło i kolorowo. Zobaczcie sami.