SPBB - logo

SPBB - szkoła

Moja niepodległa

W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę 17 listopada
w budynku A odbył się szkolny konkurs wiedzy o Polsce dla klas 2 i 3. Reprezentanci klas zmierzyli się w konkurencjach,  które pozwoliły utrwalić im nie tylko nasze barwy  i symbole narodowe, ale przybliżyły im także postaci znanych Polaków.  Wszyscy biorący udział
w konkursie czują się patriotami i wiedzą,  jak ważne święto obchodziliśmy w tym roku.

 

 

11 listopada nasi uczniowie wspólnie z mieszkańcami Białych Błot wzięli udział w wyjątkowych obchodach  100 -lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a przy ulicy Centralnej. Po uroczystym wprowadzeniu Flagi Państwowej niesionej przez naszych uczniów , w asyście pocztów sztandarowych nastąpiło odśpiewanie Hymnu Państwowego. Następnie dokonano odsłonięcia  pomnika, który ma upamiętniać 100 rocznicę .

14 listopada w auli naszej szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Uroczystość pod hasłem „Wspólne Patriotyczne Śpiewanie” była kolejną formą uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Tym razem nasi uczniowie spotkali się z członkiniami Koła Seniora oraz mieszkańcami Białych Błot aby wspólnie odśpiewać pieśni i piosenki patriotyczne. Uczestnicy otrzymali przygotowane przez uczniów śpiewniki  z tekstami najpopularniejszych pieśni patriotycznych. Wspólne śpiewanie zostało urozmaicone występami recytatorów. Największy aplauz otrzymała Pani Maria Płotkowska, która przypomniała nam piękne wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny.

„Wspólne Patriotyczne Śpiewanie” było wydarzeniem o charakterze patetycznym, ale także niewątpliwie wyjątkową formą integrującą środowisko lokalne.

 

E. Ramian

 

Nasi wychowankowie w ramach zajęć świetlicowych włączyli się w przygotowania
do szkolnych obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Wykonali piękne kotyliony oraz setki  biało czerwonych wstążeczek, które zostały rozdane na piątkowych apelach.

 

 

7 listopada 2018 roku  z okazji uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się na boisku gminnym w Białych Błotach „Sztafeta Dla Niepodległej”.

Wychowankowie naszej szkoły uczcili 100-lecie Niepodległej w oryginalny sposób.

 

 

Święto Niepodległości 11 listopada uczciliśmy w naszej szkole wieloma działaniami m.in. uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem Pani  Magdaleny Wolskiej i Pani Renaty Suchorskiej. Społeczność uczniowska uczestnicząc  w uroczystości 8 i 9 listopada  uświadomiła sobie istotę i rangę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wolności.


Gdy pod koniec XVIII wieku Rosja, Prusy i Austria dokonały rozbiorów I Rzeczypospolitej i państwo polskie na 123 lata zniknęło z mapy Europy, Polacy nie pogodzili się z utratą wolności i przeciwstawiali się zaborcom na różne sposoby. W tym trudnym czasie sił, odwagi i wiary w odzyskanie wolności dodawały im m.in. pieśni żołnierskie.

 


 

 

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole, w budynku C odbył się "Biało-czerwony pokaz mody".

W wydarzeniu wzięły udział oddziały przedszkolne oraz klasy pierwsze, które pokazały swoje  stroje w odcieniach bieli i czerwieni. Na wybiegu uczniowie dumnie prezentowali barwy ojczyste. Pojawiły się ciekawe kapelusze, niecodzienne suknie, peleryny i niepowtarzalne dodatki.

 

5 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Recytujemy dla Niepodległej” zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jury w składzie: p. Władysława Krzyżanowska, p. Katarzyna Bagnerowska oraz p. Edyta Ramian wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach.

Klasy I-III

1 miejsce Kornelia Ciecierska

II miejsce Maja Koźlińska

III miejsce Szymon Proszowski