SPBB - logo

SPBB - szkoła

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO

FESTIWAL SZTAFET 

 

Dnia 15 października na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbyły się mistrzostwa powiatu bydgoskiego tj. Igrzyska Dzieci i Młodzieży FESTIWAL SZTAFET. Dzieci klas młodszych rywalizowały w konkurencjach : sztafeta 4x100 oraz sztafeta szwedzka ( 400,300,200,100) natomiast uczniowie starsi w konkurencjach 4x100 i sztafeta olimpijska ( 800,400,200, 100) w kategoriach dziewczęta i chłopcy. 

Organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatu Bydgoszcz oraz Klub Uczniowski „Czapla” Białe Błota. 

SUKCES TYMOTEUSZA!

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku - od siedmiolatków po emerytów, od rozpoczynających przygodę z matematyką trzecioklasistów, poprzez amatorów, po zawodowych matematyków. 

Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych odbył się w dniach 14-15 maja na Politechnice Wrocławskiej, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Tymoteusz Czapkowski z klasy 8b zdobył srebrny medal w kategorii C1 i zakwalifikował się na Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych w dniach 26-27 sierpnia.

17 marca 2022 r w naszej szkole jak i w całej Polsce oraz w ok 80 innych krajach na całym świecie uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi konkursu “Kangur”,który odbył się już po raz trzydziesty pierwszy.

 „Kangur Matematyczny” to największy międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W Europie po raz pierwszy zorganizowano go w 1990 r. we Francji. W 1992 r. konkurs został „przywieziony” z Paryża do Torunia przez dwóch matematyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - dr. Pawła Jarka i dr. Mirosława Usckiego. 

Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora”

Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora”

17 maja w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Dyrektora”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Łochowie, w Przyłękach oraz naszej szkoły. Celem konkursu było doskonalenie poprawności pisania, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 4-6 oraz 7-8. Dyktando przeczytała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego , Danuta Ferenstain.

Mistrz klawiatury

W sobotę 11 czerwca w Szkole Podstawowej w Łochowie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury”. Konkurs polegał na jak najszybszym i bezbłędnym przepisaniu tekstu. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W finale w kategorii wiekowej uczniów klas 4-6 piąte miejsce zajęła Joanna Zielińska z klasy 5f. W finale w kategorii wiekowej uczniów klas 7-8 piąte miejsce zajął Bartosz Michalik z klasy 7f. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Ogólnopolskie Regaty w klasie ISA w kategorii chłopców do lat 18

Ogólnopolskie Regaty w klasie ISA w kategorii chłopców do lat 18

Z radością informujemy o sukcesie Tymona Gotowicza w Ogólnopolskich Regatach w klasie ISA w kategorii chłopców do lat 18. W trudnych sztormowych warunkach jakie panowały w ten weekend w Złocieńcu Tymon uzyskał III miejsce.

Wielkie Gratulacje!

DZIEWCZĘTA SPBB MISTRZYNIAMI POWIATU BYDGOSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

 Dnia 20.05.2022r. na stadionie lekkoatletycznym w Białych Błotach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach indywidualnych dziewcząt oraz chłopców i przedstawia się następująco:

 

       I miejsce SP Białe Błota

       II miejsce SP Nowa Wieś Wielka

       III miejsce SP Łochowo

       IV miejsce SP Żołędowo

18 maja w Szkole Podstawowej w Łochowie odbył się XVI Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Uczestnicy  mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na trzydzieści pięć pytań testowych, poruszających problematykę obejmującą przede wszystkim wiedzę z zakresu życia Jana Pawła II. Komisja konkursowa wyłoniła troje najlepszych uczniów. Wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie naszej szkoły w Białych Błotach.

I miejsce – Anna Załęgowska (klasa 3d)

II miejsce – Natalia Kierońska (klasa 3d)

III miejsce – Wiktor Dzwoniarek (klasa 3d)

Zwycięzcy otrzymali  dyplomy i książki o św. Janie Pawle II. Serdecznie gratulujemy. 

 

 

„KASPER MATEMATYCZNY” 

„KASPER MATEMATYCZNY”

W dniu 17.05.2022 r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród Wojewódzkiego Konkursu „Kasper Matematyczny” organizowanego przez   I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w  Inowrocławiu pod patronatem Starosty Inowrocławskiego, Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Laureatami z naszej szkoły zostali:

Czapkowski Tymoteusz

Gotowicz Tymon

Pudlich Paulina

“My dream Holiday”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie języka angielskiego na najciekawszy list do kolegi/koleżanki z Anglii, w którym opiszecie swoje wymarzone wakacje (co lubicie robić , jakie miejsca odwiedzać etc.)

  • Uczniowie klas I- III – Proszeni są  o stworzenie listu obrazkowego, w którym opiszą swoje ulubione miejsca oraz rozrywki wakacyjne. Dzieci tworzą rysunki, podpisując najważniejsze słówka nazwami w języku angielskim. 
  • Uczniowie klas  IV- VIII Piszą listy, w których opisują swoje wakacyjne plany, wymarzone miejsca, które chcieliby odwiedzić etc. 
  • Maksymalna ilość słów  70-150
  • Maksymalny format listu A4

Pracę prosimy składać u Waszych nauczycieli do dnia 31.05.2022

Uwaga !!! Najlepsze pracę zostaną wysłane do zaprzyjaźnionej szkoły w Anglii i otrzymają je uczniowie tamtejszej szkoły

                                                                   Joanna Żmudzka- Kruszyńska

                                                                                                      Kamila Pulcyn

 313