SPBB - logo

SPBB - szkoła

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

„BARWY PRZYJAŹNI” 

Z okazji Dnia Przyjaciela został zorganizowany konkurs plastyczny. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wykonane prace. Celem głównym konkursu było  ukazanie wartości przyjaźni w życiu człowieka. Członkowie komisji oceniając prace brali pod uwagę samodzielność, estetykę, zgodność pracy z tematem oraz sposób przedstawienia tematyki konkursu. Prace będzie można zobaczyć na wystawie w budynku A. Wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi do 16.06.2023 r. A o to wyniki konkursu: 

MISTRZOSTWA GMINY W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

         Dnia 26.05.2023 r. na stadionie gminnym w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Trójboju lekkoatletycznym, zorganizowane przez UKS „Czapla”. Rywalizowały ze sobą dzieci ze szkoły podstawowej z Ciela i z Białych Błot. Zawodnicy startowali w konkurencjach: bieg 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Organizator zapewnił medale i dyplomy. Dzieci z naszej szkoły awansowały do zawodów na wyższym szczeblu powiatowym. Gratulujemy!!!

Zawodnicy:

 

Gala Laureatów i Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych „Kasper”

 

Dnia 16.05.2023 odbyła się Gala Laureatów i Finalistów kolejnej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych „Kasper”, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu .

 

Oto lista uczniów z naszej szkoły, którzy uzyskali tytuły laureatów lub finalistów poszczególnych konkursów:

 

20 maja 2023 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział  w wojewódzkim finale konkursu  „Edukacja przez szachy – preludium  talentów”.  Delegacja , która wybrała się do Barcina na rozgrywki szachowe liczyła czterech uczniów,. Pośród nich tytuł laureata zdobył Wiktor Zamerluk z kl. 7a, a  finalistą został Damian Szwarc z kl.7b. Również gratulujemy wysokiego wyniku Hubertowi Niwińskiemu  i Filipowi Jabłońskiemu z kl.5f.

Relacja z „I Turnieju Szachowego – Kategoria od Rejewskiego” – Białe Błota, 06- 07.05.2023 r.

 

W dniach 06-07 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbyła się niecodzienna impreza sportowa. Do auli szkolnej zawitali szachiści z wielu regionów województwa jak i z Polski, którzy skorzystali z zaproszenia na „I Turniej Szachowy –Kategoria od Rejewskiego”. Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Białe Błota – Dariusza Fundatora, a za sterami wydarzenia siedział Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego i zarazem sędzia główny zawodów – Jarosław Wiśniewski. Pełniąca rolę gospodarza

Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, również ugościła szachistów słodkim poczęstunkiem i barem kawowo-herbacianym, a Pani Dyrektor Danuta Ferenstain  przywitały gości na rozpoczęciu zawodów.

 

LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

W poniedziałek 22.05.2023r. na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się eliminacje do zawodów finałowych. Łącznie bawiło się i rywalizowało 600 uczniów z województwa kujawsko pomorskiego. Zmaganiom sportowym przypatrywali się reprezentanci Polski: Marika Popowicz- Drapała, Paweł Wojciechowski oraz złoty medalista mistrzostw Świata i Europy Sebastian Chmara. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, okulary przeciwsłoneczne, worki treningowe oraz vouchery na ciepły posiłek. Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak bieg: 60m, 300m, 600m, skok w dal, skok wzwyż , rzut piłeczką palantową. Na podium stanęli: Anastazja Szymańska, Kacper Waruszewski, Oliwia Klomfas.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego:  Agnieszka Sikorska, Iwona Kotońska- Mojsiej, Małgorzata Czeleń.

KONKURS PLASTYCZNY

„Barwy przyjaźni”

Dzień Przyjaciela to coroczne święto, które jest obchodzone 9 czerwca. W ten dzień warto pokazać, jak ważni są dla nas przyjaciele. Z tej okazji serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Barwy przyjaźni".

Cele konkursu: ukazanie wartości przyjaźni w życiu człowieka, pobudzenie wyobraźni uczniów, rozwijanie twórczości plastycznej uczniów.

Z wielką radością chwalimy się, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Flis z klasy 2c otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Serce Świata „Pies ze schroniska najlepszym przyjacielem człowieka". 

Praca Oli nawiązująca do tematyki książki „Psie troski” Toma Justyniarskiego została zamieszczona jako ilustracja w jej najnowszym wydaniu, które jest już dostępne w sprzedaży. 

Olu jesteśmy z Ciebie dumni, jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

22.04.2023 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Tańca "Tańczyć Każdy Może". W różnych kategoriach wiekowych zaprezentowało się aż 68 uczniów - przedstawicieli S.P. im. Jana Pawła II w Łochowie oraz S.P. im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

Tancerze zatańczyli swoje układy przed jurorami i publicznością, a następnie zostali nagrodzeni za wspaniałe występy. W trakcie obrad wspólnie, na jednej scenie, uczniowie i publiczność zatańczyli szaloną Zumbę, a na koniec jurorzy wraz z Panią Dyrektor wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i medale.

To było bardzo radosne i pełne wrażeń sobotnie aktywne przedpołudnie!

Foto: Monika Rzońca

26.04 Reprezentacja klas 3 pojechała na coroczny Międzyszkolny Konkurs "Co w lesie piszczy?" organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łochowie. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą i talentem w różnych dziedzinach i zebrali następujące laury:

I miejsce w kat. wokalnej zespół "Echo Leśne"; Sarah Rivat, Ola Antoniak, Laura Wołowicz i Lila Słowińska

II miejsce w kat. Informatycznej : Tomasz Sabaciński

III miejsce w kat. plastycznej Kacper Grabarkiewicz

wyróżnienia w kat. plastycznej Zosia Siemińska oraz w kat. Wiedzy o lesie : Lena Haupt, Ignacy Łukaszczyk oraz Krzysztof Janas

Gratulujemy!