SPBB - logo

SPBB - szkoła

Piknik klasowy

Uczniowie klasy 5g wraz z wychowawcą i opiekunami w sobotni poranek uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycieli  pikniku z okazji Dnia Dziecka. Oprócz sprzyjającej pogody , nie zabrakło gofrów, które sami piekli oraz wielu zabaw na świeżym powietrzu. Wspólne zajęcia  nie tylko integrują uczniów, ale również uświadamiają uczniom  różnorodne formy spędzania czasu wolnego.

 

Organizatorzy:

Karolina Polerowicz,

Małgorzata Mellem-Zwiewka,

 Alina Janowicz

Z wizytą w bibliotece

W związku z obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, dzieci z grupy A4 Gminnego Przedszkola ”Wróżka” odwiedziły bibliotekę szkolną w budynku B. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Chętni spróbowali własnych sił i  samodzielnie przeczytali fragmenty wybranych książek.

Nauczycielki bibliotekarki opowiadały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Każdy otrzymał zakładkę do książek, którą zabrał do przedszkola.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły nauczycielom bibliotekarzom  własnoręcznie wykonaną kartkę.

 

Cześć,

Ledwo co zaczęliśmy chodzić z naszą Panią do pracy, a już przyjechała ekipa TVN, żeby nagrać nas w akcji!

Nie bardzo rozumieliśmy to zamieszanie, ale na pewno ludziki z 5e (i nie tylko) mieli z tego dużo frajdy 

Pozdrawiamy,

Aria i Elton 

https://dziendobry.tvn.pl/dom/zwierzeta/nauka-jezyka-obcego-czy-kontakt-z-psem-ja-ulatwia-7130757

 

II KUJAWSKO - POMORSKIE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Z okazji 10 lecia pontyfikatu papieża Franciszka uczniowie z klas 5b, 5c, 5h, 6b i 6e na lekcji religii napisali listy z życzeniami do Papieża Franciszka.

W tym tygodniu otrzymaliśmy odpowiedź z Watykanu.

Mirosława Bucek

Niebieskie Igrzyska 2023

Nasza szkoła w tym roku włączyła się do organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka Niebieskich Igrzysk 2023. Jest to ogólnopolskie wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, będące częścią obchodów Światowego Dnia Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Naszym wspólnym celem jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości! Szkolne Igrzyska odbyły się w trzech terminach i wzięło w nich udział 113 chętnych uczestników, 35 z oddziałów przedszkolnych, 51 z klas I i II oraz 27 z klas III. 

Zabawa była fantastyczna!

Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone medale, a do kibicujących rodziców jeszcze raz kierujemy ogromne podziękowania za wsparcie!

Do zobaczenia za rok!

Pierwsze zajęcia zapowiadające cykl aktywnych sobót odbyły się 22.04. br. w świetlicy w budynku C.

Zabawy na 7 zmysłów to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, orientacji w przestrzeni, węchowych, smakowych czego efektem jest wytworzenie i zapamiętanie już w pozytywnym kontekście zaburzonych funkcji zmysłowych.

Było dużo zabawy, pobrudzonych rączek i bałaganu ale uśmiech na twarzy dzieci bezcenny! 

Kolejne zajęcia 13.05.

22 kwietnia  2023r. w Potulicach odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu "Potulice - Lebrechtsdorf", Świętem Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" oraz Miesiącem Pamięci Narodowej.

 

Także w tym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w tej wyjątkowej uroczystości,  pod opieką p. Renaty Suchorskiej i p. Edyty Ramian. Przed oficjalnymi uroczystościami na Cmentarzu Ofiar Obozu, udaliśmy się pod bramę główną byłego obozu gdzie  złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy uczciliśmy poległych.