SPBB - logo

SPBB - szkoła

W dniach 13-14.09.2022 r. w  naszej szkole dla dzieci z klas 0-1 odbyło się spotkanie  z policjantem, który opowiedział o bezpiecznym zachowaniu w drodze do i ze szkoły. Udzielił także kliku porad jak zachować się w sytuacji spotkania obcej niebezpiecznej osoby. Na zakończenie była niespodzianka. Dzieci mogły obejrzeć  radiowóz , wejść do niego a nawet włączyć  syrenę policyjną.  Pełne emocji i wrażeń ze spotkania z panem dzielnicowym Krzysztofem Bratz , dzieci wróciły do sal.

 

Dziękuję za to spotkanie.

Dzień kropki

W świetlicy szkolnej 15 września po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie z dziećmi Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia dzieci poznały historię Vashti oraz brały udział w wielu ciekawych zabawach, które pomagały dzieciom, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W  szkole powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich w szkole, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

„Światowy Dzień Fair Play”

We wrześniu obchodzony jest na całym świecie „Światowy Dzień Fair Play”. Uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły włączyli się w tą akcję. Poprzez symboliczny bieg uczniów z różnych roczników ze wspólnym startem i metą chcieliśmy aktywnie uczestniczyć w akcji „Bieg Fair Play PKOI”

Organizator: Rafał Kensik oraz nauczyciele w-fu

DRAMAtyczny koniec roku

Koniec roku szkolnego nie musi być nudny!

Może być doskonałą okazją do rozwijania kreatywności , umiejętności językowych oraz odkrywania własnych talentów. 

Uczniowie klasy 8a, Milena Szwarc, Amelia Łukaszewska i Nikodem Czepek w niespełna miesiąc zdążyli stworzyć scenariusz przedstawienia w języku angielskim ,Romeo i Julia’’, zorganizować casting dla oraz całość wyreżyserować . Premiera odbyła się 21 czerwca i była dużym sukcesem reżyserów i aktorów.

UCZNIOWIE NA WAKACYJNYCH OBOZACH

Tradycyjnie podczas wakacji Szkoła Podstawowa im Mariana Rejewskiego w Białych Błotach zorganizowała wypoczynek dla naszych uczniów. Tym razem zorganizowano dwa obozowe turnusy. Pierwszy na początku wakacji nad morzem w Grzybowie k. Kołobrzegu drugi natomiast w połowie lipca w Poroninie.

Nad morzem czas wolny upływał na aktywnym wypoczynku m.in. na spacerach, wycieczkach rowerowych, kąpielach w basenie, pływaniu na deskach SUP, kąpielach w morzu, opalaniu.

Dla uczestników zorganizowano również rejs statkiem, zwiedzanie Kołobrzegu, wycieczkę do aquaparku, spotkanie, ,,Piracka Przygoda” oraz festiwal kolorów. Nie obyło się również bez obozowego ogniska, dyskoteki oraz gier i zabaw. Pogoda również dopisała.

Gminne Półkolonie „Z profilaktyką na TY” dobiegły końca. W dniach od 4 do 15 lipca 2022 roku, w naszej szkole zorganizowano 2 turnusy dla 18 grup dzieci, które mogły spędzać wolny czas na gminnych półkoloniach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Grupy były na wycieczce w Ciechocinku oraz Biskupinie, gdzie brały udział w warsztatach archeologicznych. Dzieci odwiedziły również ciekawe miejsca w Bydgoszczy. Atrakcją były także  warsztaty ceramiczne, sensoplastyki oraz muzyczne. Z uczestnikami półkolonii spotykały się trenerki, przeprowadzając warsztaty profilaktyczne. Bezpieczeństwo na wakacjach i nie tylko oraz udzielanie pierwszej pomocy było tematem spotkania ze strażakami z OSP w Łochowie. A na koniec dnia, na każdego uczestnika czekał smaczny obiad. Mam nadzieję, że te dni były atrakcyjne, miłe ale i pouczające. Dziękujemy p. Wójtowi Dariuszowi Fundatorowi za inicjatywę zorganizowania Gminnych Półkolonii oraz p. Anecie Malcer, która była koordynatorem projektu. Dziękuję wszystkim dzieciom za udział a wychowawcom oraz pracownikom za współpracę.

Życzę dalszych miłych i bezpiecznych WAKACJI!

 

Danuta Ferenstain

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2021\2022

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2021\2022

Od września 2021 r. do końca  maja 2022 r. dzieci, które uczęszczały do Świetlicy Szkolnej w Budynku C realizowały projekt „Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie ...zagadek” organizowany przez Redakcję dwumiesięcznika "Świetlica w Szkole" !!!

Naszym zadaniem było zrealizowanie minimum 10 z 30 proponowanych zajęć, bardzo zróżnicowanych tematycznie. 

Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na takie zagadki jak: 

Właśnie zakończyła się DRUGA EDYCJA Ogólnopolskiego Projektu “EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKÓW”.

Społeczność naszej Szkoły dołączyła do akcji szycia Dobra już w pierwszej edycji. Uszyliśmy przez ten czas ponad 150 emotek.

Trafiły one do dzieci z Oddziału Onkologii Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, do podopiecznych Fundacji AntyRak i do seniorów z Bydgoszczy.

Ostatnia część Emotek pojechała do dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie Zarszyna (Bieszczady) i do Śremu, gdzie też mieszkają dzieci z Ukrainy. Mamy nadzieję, że wywołały one uśmiech na twarzach w tak trudnych dla nich chwilach. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie i dobre serce.

Koordynator szkolny Joanna Wysocka i Michalina Lesińska