SPBB - logo

SPBB - szkoła

W świetlicy w Bud. C. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym ;) zajęcia z II edycji projektu edukacyjnego "Świetliczaki na tropie zagadek".  Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "Kim jest biała dama"?  Obejrzeliśmy wybrane zamki i ruiny zamków w Polsce. Aby znaleźć odpowiedź na zagadkę wysłuchaliśmy legendy o Białej Damie z Kórnika, której wizerunek pojawił się na naszej gazetce szkolnej.  Na koniec wykonaliśmy różnymi technikami zamki.  Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Spotkanie z leśniczym

W dniu 11 maja 2022 r. po dwuletniej przerwie odwiedził nas Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. gospodarki leśnej Pan Jarosław Chłąd. Klasy czwarte mogły posłuchać o pracy leśników oraz nacieszyć oczy wspaniałymi zdjęciami i filmikami Pana Jarka.

Całość wykładu, jak zawsze, była okraszona ciekawostkami na temat życia roślin i zwierząt żyjących w naszej gminie. Największe emocje wzbudził fakt, że w naszych lasach możemy spotkać wilki. Dowiedzieliśmy się również jak sadzić lasy i o nie dbać. 

Zapraszamy wszystkie klasy do odwiedzania naszej białobłockiej ścieżki dydaktycznej.

 

Majowy weekend

W przeddzień majowego weekendu w naszej szkole odbyły się plenerowe uroczystości spod znaku Biało-Czerwonej.

Uczniowie uroczyście odśpiewali hymn narodowy oraz pieśnią „Witaj majowa jutrzenko” uczcili 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apelem o wywieszenie  flagi narodowej na Dzień Flagi zaprosiliśmy wszystkich uczniów do włączania się w ogólnopolską akcję #mojaflaga.

Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Razem możemy sprawić by nasza gmina na święta była udekorowana w narodowych barwach. 

"To nie wypada"

 

W poniedziałek 11.04.2022 klasy 4 f i 4g udały się na integracyjny wyjazd do kina na przesympatyczny i bardzo poruszający film pt. "To nie wypada". Polecamy go wszystkim młodym ludziom i tym trochę starszym, aby przybliżyć sobie okres dojrzewania.

 K. Ślefarska, A. Kalinowska, R. Kensik

Świetliczaki wykonały kolejne zadanie z projektu Świetliczaki....na tropie zagadek.

Świetliczaki wykonały kolejne zadanie z projektu Świetliczaki....na tropie zagadek. Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Piła czy młot...po co rybom narzędzia????  

 W zajęciach uczestniczył gość specjalny Pani Dyrektor Danuta Ferenstain  

 Dzieci wykonały dwa eksperymenty - chcieliśmy sprawdzić czy nurek wypłynie na powierzchnię wody i zobaczyć, czy meduza rzeczywiście nie pójdzie na dno ;) 

 Pracę dzieci są zachwycające wykonali własny "Podwodny świat" a także rozwiązali zagadki przy pomocy telefonu, dzięki któremu odczytali zaszyfrowaną odpowiedź w kodzie QR. 

 BRAWO dzieci !!!!

"Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!"

"Jeśli nie potrafisz wykorzystać minuty, to zmarnujesz i godzinę, i cały dzień, i całe życie!"

Dzieci ze świetlicy wykonały kolejne zadanie z projektu " Świetliczaki na tropie zagadek". Wykonały tarcze zegara według własnego projektu. Dodatkowo poznały historię mierzenia czasu i inne ciekawostki dotyczące zegarów, ich rodzajów i sposobu działania.

Dzień św. Patryka

Z okazji Dnia św. Patryka dzieci miały okazję poznać patrona Irlandii. Podczas lekcji języka angielskiego usłyszały legendę związaną z dniem 17 marca. Uczniowie z najmłodszych klas i oddziałów przedszkolnych wykonały pracę plastyczną - koniczynę, która jest symbolem Irlandii. W tym dniu dzieci ubrały się na zielono. Efekty pracy prezentują na załączonych zdjęciach. 

Nauczyciel języka angielskiego

Beata Woźniak

 13 lutego 2022 roku - 42. rocznica śmierci naszego patrona Mariana Rejewskiego 

 

 

 

 

 

  13 lutego 2022 roku - 42. rocznica śmierci naszego patrona Mariana Rejewskiego

Danuta Ferenstain z delegacją nauczycieli p. Edytą Ramian i p. Magdaleną Wolską wraz z zastępcą dyrektora IPN Gdańsk prof. Mirosławem Golonem, złożyli kwiaty na grobie wybitnego kryptologa, naszego Patrona Mariana Rejewskiego na warszawskich Powązkach. 

Dziękujemy Panu Profesorowi za zaangażowanie, pomoc i piękną historyczną lekcję-podróż do Warszawy.