SPBB - logo

SPBB - szkoła

Wspomnienia czar…

Obecnie wszyscy jesteśmy w domu i tęsknimy za powrotem do szkoły. Ten niecodzienny czas próbujemy oswoić poprzez wspomnienia. Jednym  z takich miłych wspomnień jest przedstawienie pt.” Czerwony Kapturek”. Występ przygotowali uczniowie klasy 1e dla młodszych koleżanek i kolegów z Oddziału Przedszkolnego „O”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w poszczególne role.  Dla większości z nich było to pierwsze tego typu przeżycie.  Dzieci pokazały, że potrafią wydobyć z siebie swoje zdolności i pokazać to przed publicznością. Aktorzy występowali w specjalnie przygotowanych kostiumach. Stroje i scenografia zachwycały swoją pomysłowością i pięknym wykonaniem. Dużym walorem była także muzyka odzwierciedlająca nastrój i uzupełniała widowisko. Młodzi aktorzy wprowadzili widzów w baśniowy świat „Czerwonego Kapturka”.  Nie zabrakło chwil grozy, kiedy na scenie pojawił się wilk. Zachwyt najmłodszych widzów wzbudził pokaz tańca motyli. W trakcie spektaklu dowiedzieli się , że zawsze trzeba słuchać mamy.  Na zakończenie nasi artyści zostali nagrodzeni salwami uśmiechów i gromkimi brawami.

UPOMINKI DLA OSÓB STARSZYCH

 

Uczniowie klasy 2f dołączyli do projektu edukacyjnego „Mała Księżniczka, Mały Książę - przez świat literatury i sztuki do świata wartości” organizowanego przez MOEN w Bydgoszczy. W ramach projektu zrealizowali kilka zadań, których celem było okazywanie szacunku osobom starszym.

Dzieci wykonały:

- plakaty z rysunkami na temat „Pomagamy starszym”,

- laurki z życzeniami z okazji Dnia Chorego,

- witrażyki z okazji Świąt Wielkanocnych.

Podarunki otrzymali starsi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu. Przygotowywanie upominków dało dzieciom dużo radości.

Obchody światowego tygodnia mózgu

Klasa II g wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu.

W poniedziałek 15 marca świętowaliśmy dzień matematyki przedstawiąjac nasza klase w liczbach. Przeliczaliśmy ilość osób w klasie, sprawdzaliśmy w którym miesiącu w roku największa ilość uczniów obchodzi urodziny, ustawialiśmy się od najmłodszego do najstarszego - dzięki temu dzieci dowiedziały się, że w ich klasie jest 2 młodszych uczniów. Policzyliśmy ile wszyscy razem mamy lat. Kolejne dni to udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci samodzielnie podjęły decyzji o wyborze tematów. Najbardziej zainteresowały nas tematy: Jak to jest, że widzimy świat w 3D oraz "Czy dźwięki mogą być kolorowe?" 

PODZIĘKOWANIE

 

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywanym, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".

                                                                                (św. Jan Paweł II)

Prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać

 

dziękuje wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w akcję

"Walenty już w drodze hospicjum wspomoże".

 

„Randka w ciemno z książką”

 Czas na podsumowanie akcji czytelniczej „Randka w ciemno z książką”, która trwała w naszej bibliotece od 12 do 17 lutego. Uczniowie wypożyczali książkę „w ciemno”, nie znając autora i tytułu, nie kierując się recenzją czy wyglądem okładki. Mogli wybierać wśród wielu książek ozdobnie zapakowanych w szary papier z czerwonymi serduszkami. Walentynkowa zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, iż każdy czytelnik znalazł swoją książkową miłość.

Nauczyciele bibliotekarze

Z podziękowaniem klasa 2b

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła w tym trudnym czasie u najmłodszych uczniów wiele radości. 

Odświętnie udekorowana sala stworzyła inspirujący klimat do zabawy.

Wśród uczestników trudno było rozpoznać swoich uczniów.

Rodzice zadbali o wspaniałe stroje, które umożliwiały wcielenie się w różne postaci.
Dzieci bawiły się do swoich ulubionych tanecznych hitów, brały udział w konkursach. Były przekąski i napoje. 

Cieszymy się, że mogliśmy korzystać z uroków karnawału i już czekamy na następny.

Natalia

Ten bal karnawałowy był inny niż te dotychczas, które znali uczniowie naszej szkoły, ale ich radości ze wspólnie spędzonego czasu i tak nie było końca. Dzieci bawiły się świetnie w swoim klasowym gronie podczas zabaw i tańców. W klasie 2a świętowaliśmy z naukowcami, bohaterami, tancerkami, kotami, sportowcami, księżniczkami, a nawet pannami młodymi. Po balu na pewno pozostaną nam wspaniałe wspomnienia.

 

 Zajęcia z integracji sensorycznej.

Uczniowie klasy 1c w ramach zajęć z wychowania fizycznego mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z integracji sensorycznej podczas których przechodzili przez równoważnie, spacerowali ścieżką sensoryczną itp. Integracja Sensoryczna to zdolność do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia. Wyłącznie dzięki sprawnie działającemu układowi nerwowemu możemy, porządkować, segregować i składać   płynące do nas informacje i bodźce. Prawidłowa organizacja wiadomości płynąca z ciała i środowiska jest używana do planowania i zachowania pozycji ciała, planowania ruchu, odpowiedniego napięcia mięśniowego, adekwatnego reagowania na bodźce, właściwego reagowania emocjonalnego.

Bal karnawałowy w 1 d odbył się  29 stycznia 2021r. Bawiliśmy się w naszym gronie przy świetnej muzyce. Wszyscy zaprezentowali wspaniałe i pomysłowe przebrania. Szkoda ,że następny bal dopiero za rok...