SPBB - logo

SPBB - szkoła

W czwartek 26 stycznia dla trzecich klas odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2022/2023.

Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości i życzymy udanych ferii!

23 stycznia klasa 1 a  przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka Uroczystość przebiegła w cudownej atmosferze! 

Wychowawca klasy: Sandra Walczak-Grażyńska 

 

Uczniowie klas 4 naszej szkoły na lekcjach informatyki, w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" mieli okazję poznać tajniki druku 3D. Zanim wydrukowany został model, dzieci poznały budowę drukarki 3D, zasadę powstawania wydruku oraz zobaczyły jak wygląda materiał eksploatacyjny takich drukarek czyli filament. Nie zabrakło także ważnych informacji na temat projektowania w 3D. Na kolejnych zajęciach każdy z uczniów będzie miał okazję poznać podstawy obsługi oprogramowania do projektowania i spróbować swoich sił w tworzeniu własnego projektu. Najlepsze projekty zostaną wydrukowane.Uczniowie przyglądali się z zaciekawieniem jak powstawał wydruk a przed nimi jeszcze wiele ciekawych lekcji między innymi z skanerem 3D, który pozwala zeskanować istniejący obiekt a następnie wydrukować w 3D jego kopię.

Sobota 14.01.2023 r. była pełna sportowych emocji i radości. Wszystko za sprawą uczniów klas II uczęszczających do świetlicy szkolnej, którzy wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pod hasłem "SPORTOWA SOBOTA" . Podczas wydarzenia królowała siatkówka i akrobatyka. 

 

Agata Czerkawska - Świetlica bud. A 

Szkolny Klub Morsa

W sobotę 14 stycznia w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbyło się pierwsze morsowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Z niecodzienną propozycją hartowania organizmu wyszli nauczyciele wf. Dla śmiałków przygotowano specjalny basen, było ognisko oraz gorąca herbata. Spotkanie rozpoczęła prelekcja dotyczącą morsowania, później odbyła się wspólna rozgrzewka, aby podnieść temperaturę i przyszedl czas na zanurzenie w zimnej wodzie. Woda tego dnia miał około 8 stopni Celsjusza i była zbliżona do temperatury powietrza. Do wody weszło 22 uczniów oraz 2 nauczycieli. Nad wszystkimi uczestnikami czuwali pani pielęgniarka i pan ratownik. Było świetnie! zobaczcie sami. Już dziś zapraszamy Was na kolejne morsowanie w przyszłą sobotę. Rodzice mile widziani.

Fotorelacja ze spotkania z przyrodnikiem, ornitologiem i rysownikiem Dawidem Kilonem klas 5c i 5f 

4 stycznia odbyło się coroczne spotkanie uczniów klas czwartych z leśniczym. W tym roku po raz pierwszy odwiedzała nas Pani Olga Ciemnoczołowska - Strażnik Leśny z nadleśnictwa Bydgoszcz. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażnika leśnego. Nauczyły się rozpoznawać wybrane zwierzęta po odgłosach i tropach. Na pamiątkę i ku utrwaleniu pamięci uczniowie otrzymali małe gadżety między innymi  puzzle ze zwierzętami czy drewniane linijki ozdobione rysunkami.

 

Organizator spotkania: Katarzyna Ślefarska

Sobota 10.12.2022 r. była pełna sportowych emocji i radości. Wszystko za sprawą uczniów klas II uczęszczających do świetlicy szkolnej, którzy wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pod hasłem "SPORTOWA SOBOTA". Kolejny cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych odbędzie się 14.01.2023 r. 

Zapraszam serdecznie

Agata Czerkawska - Świetlica bud. A 

„Emotkowe Pożeracze Smutków”  odwiedzili pacjentów oddziału onkologicznego

W dniu wczorajszym (20.12.2022r.) uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami Paniami Małgorzatą Mellem- Zwiewką i Michaliną Lesińską odwiedzili pacjentów z oddziału onkologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Celem wizyty było przekazanie dzieciom uszytych przez wolontariuszy naszej szkoły emotek- poduszek i świątecznych życzeń.

Uczniowie naszej szkoły szyli emotki w ramach Trzeciej Edycji Ogólnopolskiego Projektu „Emotkowe Pożeracze Smutków” (koordynatorki: Joanna Wysocka, Michalina Lesińska).

Innowacja „Porozmawiajmy o niepełnosprawności”

W tym roku szkolnym klasa 4a bierze udział w innowacji „Porozmawiajmy o niepełnosprawności”. Uczniowie na zajęciach podejmują tematy dotyczące różnych niepełnosprawności. Najważniejsze cele innowacji to: