SPBB - logo

SPBB - szkoła

Gminne Półkolonie „Z profilaktyką na TY” dobiegły końca.

W dniach od 5 do 16 lipca 2020r., w naszej szkole zorganizowano 2 turnusy dla 13 grup dzieci, które mogły spędzać wolny czas na gminnych półkoloniach. Zgodnie z wytycznymi GIS wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia zmniejszające ryzyko zakażenia COVID-19. Mimo to, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Wszystkie grupy były na wycieczce w JURA Park w Solcu Kujawskim, gdzie brały udział w warsztatach archeologicznych. Dzieci odwiedziły również ciekawe miejsca w Bydgoszczy. Atrakcją były także warsztaty ceramiczne, sensoplastyki oraz muzyczne. Z uczestnikami półkolonii spotykały się trenerki, przeprowadzając warsztaty profilaktyczne pn. „WAKACJE – RELACJE””. Bezpieczeństwo na wakacjach i nie tylko, było tematem spotkania z naszym dzielnicowym Panem Krzysztofem Bratz.

             

Projekt realizowany w naszej szkole w latach 2019 – 2021

W ramach realizacji projektu  Sensoplastyka w Szkole Podstawowej w Białych Błotach stworzono dla NASZYCH UCZNIÓW przestrzeń do zajęć prowadzonych tą metodą.

Projekt edukacyjny

PROJEKT EDUKACYJNY ,,POLSKA- WIELOBARWNA OJCZYZNA".

 Za nami czas ważnych wydarzeń, które wpisane są w historię naszej Ojczyzny. Z tej okazji uczniowie kl.1e wzięli udział w projekcie edukacyjnym ,, Polska- wielobarwna Ojczyzna". Przez cały tydzień dzieci rozwijały pasję poznawczą, zdobywały wiedzę i rozbudzały poczucie tożsamości narodowej. Efektem finalnym projektu było stworzenie mapy Polski, na której dzieci umieszczały informacje ze zdobytej wiedzy podczas zajęć. Powstały krajobrazy i miejsca charakterystyczne dla naszego kraju: zielone lasy, błękitne morze, kolorowe pola. Udział w przedsięwzięciu wzbogacił uczniów o nowe doświadczenia. W wyniku czego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia jak i również cieszenie się uzyskanym efektem wspólnej pracy.

 

Na tropie tajemnicy                                                              

Czy białobłocka ulica Chlebowa stała się na chwilę Baker street?

Nie o chleb chodzi, a o pizzę, a właściwie jej kawałek.

 

23 kwietnia w światowy Dzień Książki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale powiatowego konkursu czytelniczego ,,Reading Builds Knowledge’’.

 Grupa starszych uczniów : Milena Szwarc, Nina Patalas i Weronika Czapiewska z klasy 7a  oraz Tomasz Nowak z klasy 8e, wywalczyła sobie I miejsce w konkursie tworząc własną książkę w języku angielskim pod tytułem ,,The Mystery of the Last Piece of Pizza’’. Ich zadaniem było również zmierzenie się ze zdalnym testem konkursowym  ze znajomości  treści  lektury ,,The Return of Sherlock Holmes’’ oraz  życiorysu autora, Arthura Conana Doyle’a.

Wspomnienia czar…

Obecnie wszyscy jesteśmy w domu i tęsknimy za powrotem do szkoły. Ten niecodzienny czas próbujemy oswoić poprzez wspomnienia. Jednym  z takich miłych wspomnień jest przedstawienie pt.” Czerwony Kapturek”. Występ przygotowali uczniowie klasy 1e dla młodszych koleżanek i kolegów z Oddziału Przedszkolnego „O”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w poszczególne role.  Dla większości z nich było to pierwsze tego typu przeżycie.  Dzieci pokazały, że potrafią wydobyć z siebie swoje zdolności i pokazać to przed publicznością. Aktorzy występowali w specjalnie przygotowanych kostiumach. Stroje i scenografia zachwycały swoją pomysłowością i pięknym wykonaniem. Dużym walorem była także muzyka odzwierciedlająca nastrój i uzupełniała widowisko. Młodzi aktorzy wprowadzili widzów w baśniowy świat „Czerwonego Kapturka”.  Nie zabrakło chwil grozy, kiedy na scenie pojawił się wilk. Zachwyt najmłodszych widzów wzbudził pokaz tańca motyli. W trakcie spektaklu dowiedzieli się , że zawsze trzeba słuchać mamy.  Na zakończenie nasi artyści zostali nagrodzeni salwami uśmiechów i gromkimi brawami.

UPOMINKI DLA OSÓB STARSZYCH

 

Uczniowie klasy 2f dołączyli do projektu edukacyjnego „Mała Księżniczka, Mały Książę - przez świat literatury i sztuki do świata wartości” organizowanego przez MOEN w Bydgoszczy. W ramach projektu zrealizowali kilka zadań, których celem było okazywanie szacunku osobom starszym.

Dzieci wykonały:

- plakaty z rysunkami na temat „Pomagamy starszym”,

- laurki z życzeniami z okazji Dnia Chorego,

- witrażyki z okazji Świąt Wielkanocnych.

Podarunki otrzymali starsi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu. Przygotowywanie upominków dało dzieciom dużo radości.

Obchody światowego tygodnia mózgu

Klasa II g wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu.

W poniedziałek 15 marca świętowaliśmy dzień matematyki przedstawiąjac nasza klase w liczbach. Przeliczaliśmy ilość osób w klasie, sprawdzaliśmy w którym miesiącu w roku największa ilość uczniów obchodzi urodziny, ustawialiśmy się od najmłodszego do najstarszego - dzięki temu dzieci dowiedziały się, że w ich klasie jest 2 młodszych uczniów. Policzyliśmy ile wszyscy razem mamy lat. Kolejne dni to udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci samodzielnie podjęły decyzji o wyborze tematów. Najbardziej zainteresowały nas tematy: Jak to jest, że widzimy świat w 3D oraz "Czy dźwięki mogą być kolorowe?" 

PODZIĘKOWANIE

 

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowywanym, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".

                                                                                (św. Jan Paweł II)

Prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać

 

dziękuje wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w akcję

"Walenty już w drodze hospicjum wspomoże".

 

„Randka w ciemno z książką”

 Czas na podsumowanie akcji czytelniczej „Randka w ciemno z książką”, która trwała w naszej bibliotece od 12 do 17 lutego. Uczniowie wypożyczali książkę „w ciemno”, nie znając autora i tytułu, nie kierując się recenzją czy wyglądem okładki. Mogli wybierać wśród wielu książek ozdobnie zapakowanych w szary papier z czerwonymi serduszkami. Walentynkowa zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, iż każdy czytelnik znalazł swoją książkową miłość.

Nauczyciele bibliotekarze

Z podziękowaniem klasa 2b