SPBB - logo

SPBB - szkoła

Aktywne soboty

W sobotę odbyła się pierwsza edycja sportowej soboty pt. ”Majowe Rowelove” zorganizowaną przez nauczycieli wychowania fizycznego (Rafał Kensik, Maciej Gołata, Marcin Stawluk). Pomimo złej pogody nastroje sportowe dopisywały i spora liczba uczniów wzięła udział w rajdzie MTB.

W następną sobotę 13.05 widzimy się z uczniami klas VII-VIII a 20.05 zapraszamy klasy młodsze.

W sobotę 18 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie miłośników gliny. Na całym świecie warsztaty ceramiczne są niezwykle cenioną formą spędzania czasu wolnego, także w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem. Zajęcia te pozwalają fantastycznie zrelaksować się i pobudzić własną kreatywność. To już trzecie warsztaty w tym roku szkolnym, na których towarzyszyła nam tematyka świąteczna. Dzieci lepiły choinki, sowy i świeczniki.

W sobotę 4 listopada uczniowie klasy Ie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Celem spotkania było rozwijanie kreatywności, wyobraźni i zdolności manualnych oraz doskonalenie umiejętności warsztatu plastycznego. Zajęcia artystyczne minęły w przyjemnej atmosferze, rozbudzając nasze zmysły estetyczne. Dzieci były bardzo aktywne i zaangażowane w swoją pracę.

N. Połowinczak i A. Końpa

30 września świętowaliśmy wspólnie z rodzicami i dziećmi "Dzień Pieczonego Ziemniaka".

Na boisku szkolnym odbyły się różnorodne konkurencje , w których główną role odgrywał oczywiście ziemniak. Rodziny zbierały ziemniaki na czas, rzucały ziemniakami do celu, przygotowywały swój herb, tworzyły ludziki z ziemniaków .


Pogoda w piątek wystraszyła wszystkich – od rana deszcz. Z duszą na ramieniu uczniowie klas IV b i IV e oczekiwali sobotniego poranka. I udało się. Pogoda, może nie za słoneczna i ciepła, ale wystarczająca, by wspólnie spędzić razem czas. Grzybobranie – udane!!! Koszyki pełne, a na zakończenie pyszne kiełbaski z ogniska.


09.09.2017 roku w ramach AKTYWNEJ SOBOTY obyła się 3 edycja Rodzinnego Turnieju Tenisa  "Family Cup" - turniej deblowy. Do rywalizacji przystąpiło 8 par (osoba dorosła + dziecko).

Zacięty finał stoczyli: Piotr Bukolt (4a) z tatą vs Antoni Prędki (3a) z Dziadkiem. Zwycięzcą 3 edycji zostali Piotr i Sławomir Bukolt.

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Do zobaczenia 02.12 na kortach krytych.

W sobotę 1 października 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Z tej okazji uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział we wspólnej zabawie. Zmierzyli się w konkurencjach sportowych, wymagających nie lada sprawności oraz w konkurencjach plastycznych. Uczniowie własnoręcznie wykonali ziemniaczane stworki i pieczęcie rodowe z ziemniaków. Efekty prac uczniów można podziwiać na wystawie w świetlicy. Wspólną zabawę zakończył grill z przepysznymi kiełbaskami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Nauczyciele świetlicy.

17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Z Białych Błot ruszyliśmy na rowerach w kierunku Brzozy. Pokonaliśmy łącznie 40 kilometrów.  Uczestników rajdu tradycyjnie przy kościele pobłogosławił ksiądz miejscowej Parafii. Każdy z uczestników dostał odblaski. Ok. godz.1130 rowerzyści dotarli do mety rajdu położonej w Przyłękach, gdzie rozpoczął się Festiwal Sportowo - Turystyczny. Uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych.


 

24 września – w sobotę odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne organizowane przez Akademię Artystyczną.

Dzieci pracowały z czerwoną, gruboziarnistą gliną. Tworzyły miski własnego projektu, techniką ślimakową. Prace przerosły nasze oczekiwania. Są prawdziwymi dziełami sztuki! Zapraszamy na następne zajęcia.

Terminy warsztatów ceramicznych

Soboty

Tel. 604-46-22-47  , 505-51-88-13

PAŹDZIERNIK  8 i 15

LISTOPAD         5 i 19

GRUDZIEŃ        3 i 10

 

W kwietniu i maju zuchy z 7 Gromady Zuchowej Dębowe Ludki postanowiły zamienić się w poszukiwaczy skarbów i zgłębić tajniki pracy archeologa. Nawiązaliśmy współpracę z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków delegaturą w Bydgoszczy i dzięki uprzejmości tej instytucji zbiórki nasze odwiedziła pani archeolog, która opowiedziała o swojej pracy, największych znaleziskach archeologicznych w naszych okolicach oraz o zasadach ochrony zabytków i skarbów znalezionych pod ziemią.