SPBB - logo

SPBB - szkoła

Z życia szkoły

Wspomnienia czar…

Obecnie wszyscy jesteśmy w domu i tęsknimy za powrotem do szkoły. Ten niecodzienny czas próbujemy oswoić poprzez wspomnienia. Jednym  z takich miłych wspomnień jest przedstawienie pt.” Czerwony Kapturek”. Występ przygotowali uczniowie klasy 1e dla młodszych koleżanek i kolegów z Oddziału Przedszkolnego „O”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w poszczególne role.  Dla większości z nich było to pierwsze tego typu przeżycie.  Dzieci pokazały, że potrafią wydobyć z siebie swoje zdolności i pokazać to przed publicznością. Aktorzy występowali w specjalnie przygotowanych kostiumach. Stroje i scenografia zachwycały swoją pomysłowością i pięknym wykonaniem. Dużym walorem była także muzyka odzwierciedlająca nastrój i uzupełniała widowisko. Młodzi aktorzy wprowadzili widzów w baśniowy świat „Czerwonego Kapturka”.  Nie zabrakło chwil grozy, kiedy na scenie pojawił się wilk. Zachwyt najmłodszych widzów wzbudził pokaz tańca motyli. W trakcie spektaklu dowiedzieli się , że zawsze trzeba słuchać mamy.  Na zakończenie nasi artyści zostali nagrodzeni salwami uśmiechów i gromkimi brawami.

OBIADY KLASY „0”

Płatność za obiady za kwiecień 2021 r. :

osoby, które zapłaciły za marzec 2021 pełną kwotę za obiady w kwietniu muszą zapłacić: 

7 dni x 7 zł = 49,00 zł

Pozostali: 10 dni x 7 zł = 70,00 zł

Prosimy rodziców o uregulowanie wszystkich zaległych płatności  za obiady.

 UWAGA RODZICE:

Istnieje możliwość zakupu obiadu dla dzieci na wynos (odbiór w szkole)

 po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.

Koszt obiadu: 7,00 zł + 1,00 zł (opakowanie) = 8 zł

nr tel. do składania zamówień: 608-103-088

Płatności należy dokonać do 23.04.2021 r. na nr konta

23 1940 1076 3150 2043 0000 0000

 

DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła odpowiedzialna Cyfrowo”. Jest to długofalowy projekt, realizowany przez Fundację Dbam o Mój Zasięg. W związku z tym na stronie internetowej naszej szkoły pojawi się specjalna zakładka, w której będą znajdowały się informacje dotyczące działań SOC (wykłady, konkursy, grafiki, scenariusze zajęć). Zachęcamy do uczestnictwa.

 

Pedagodzy 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Wiosenny motyl"

Konkurs plastyczny "Wiosenny motyl" dla klas 1-3 został rozstrzygnięty. Na początek wielkie podziękowania dla dzieci za wykonanie prac. Bardzo dziękujemy za chęć przystąpienia do konkursu i wspaniałe wiosenne prace. Wybranie tych najpiękniejszych z ponad 40 prac było dla komisji nie lada wyzwaniem, jej członkowie kierowali się samodzielnością wykonania pracy, pomysłowością oraz pracą włożoną w powstanie motyla. Dla wszystkich laureatów konkursu będą czekały dyplomy i niespodzianki tuż po powrocie do szkoły.

 Miejsce 1

Zofia Siemińska kl.1b

Amelia Minczyńska kl.3d   

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!!!

LAUREACI I FINALIŚCI  

LAUREACI

  1. Amelia Ciecierska 8 c – Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, opiekun p. Magdalena Stachowska-Sikorska,
  2. Zofia Owedyk 8 c – konkurs wojewódzki z fizyki i astronomii, opiekun p. Mirella Tyrakowska,
  3. Zofia Owedyk 8 c – konkurs przedmiotowy z fizyki, opiekun p. Mirella Tyrakowska,
  4. Iga Tomaszczyk 8 c - konkurs przedmiotowy z matematyki, opiekun p. Elżbieta Rohde,
  5. Iga Tomaszczyk 8 c - Liga Zadaniowa - konkurs z matematyki, opiekun p. Elżbieta Rohde,
  6. Monika Czerniejewska 8 c - konkurs przedmiotowy z matematyki, opiekun p. Elżbieta Rohde,
  7. Iga Jakóbowska 8 a – konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego, opiekun p. Adrianna Dublańska,

UPOMINKI DLA OSÓB STARSZYCH

 

Uczniowie klasy 2f dołączyli do projektu edukacyjnego „Mała Księżniczka, Mały Książę - przez świat literatury i sztuki do świata wartości” organizowanego przez MOEN w Bydgoszczy. W ramach projektu zrealizowali kilka zadań, których celem było okazywanie szacunku osobom starszym.

Dzieci wykonały:

- plakaty z rysunkami na temat „Pomagamy starszym”,

- laurki z życzeniami z okazji Dnia Chorego,

- witrażyki z okazji Świąt Wielkanocnych.

Podarunki otrzymali starsi podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu. Przygotowywanie upominków dało dzieciom dużo radości.

Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego

            Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego na „Ozdobę Wielkanocną” miało odbyć się tradycyjnie w świetlicy. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku szkolnym trudno będzie nam się  spotkać. Postanowiłyśmy  ogłosić wyniki konkursu za sprawą strony internetowej naszej szkoły.

Zapewne wielu z Was na nie czeka.

Niezwykle miło nam poinformować, iż Jury konkursu przyznało aż:

 

obiady

OBIADY

UWAGA RODZICE:

W związku z nowymi obostrzeniami i zamknięciem szkół informujemy, że od 29.03.2021 r. do 09.04.2021 obiady nie będą wydawane. Jednocześnie informujemy, że uiszczona już opłata za marzec 2021 ulegnie przesunięciu na kolejny miesiąc lub zwrócona na indywidualną prośbę rodzica/opiekuna.

Konkurs Wielkanocny

Czy można zjeść dzieło sztuki?

Obchody światowego tygodnia mózgu

Klasa II g wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu.

W poniedziałek 15 marca świętowaliśmy dzień matematyki przedstawiąjac nasza klase w liczbach. Przeliczaliśmy ilość osób w klasie, sprawdzaliśmy w którym miesiącu w roku największa ilość uczniów obchodzi urodziny, ustawialiśmy się od najmłodszego do najstarszego - dzięki temu dzieci dowiedziały się, że w ich klasie jest 2 młodszych uczniów. Policzyliśmy ile wszyscy razem mamy lat. Kolejne dni to udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci samodzielnie podjęły decyzji o wyborze tematów. Najbardziej zainteresowały nas tematy: Jak to jest, że widzimy świat w 3D oraz "Czy dźwięki mogą być kolorowe?"