SPBB - logo

SPBB - szkoła

Z życia szkoły

ŚWIETLICA SZKOLNA W BUDYNKU C PRZYSTĄPIŁA DO TRZECIEJ EDYCJI PROJEKTU ŚWIETLICZAKI.....UCZNIOWIE W TYM ROKU SZKOLNYM BĘDĄ ZWIEDZALI POSZCZEGÓLNE KONTYNENTY.  

Naszym głównym celem jest wykonanie 12 zadań z pakietu zaproponowanego przez twórców projektu. Czeka nas niezła przygoda i podróż po całym świecie.

CELE PROJEKTU:

  • wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
  • działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
  • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym

„Czyściochowa Akademia”.

Inicjatorem  i sponsorem projektu jest firma Rossmann.

 Głównym celem programu jest wdrożenie do przestrzegania zasad higieny oraz kształtowanie dobrych nawyków higienicznych.

          W świetlicy szkolnej w trakcie realizacji projektu uczniowie będą zdobywać wiedzę z sześciu obszarów tematycznych: higieny jamy ustnej i nosa, czystości dłoni oraz zasad korzystania z toalety, a także mycia, kąpieli i pielęgnacji skóry.

Projekt „Czyściochowa Akademia”  ma za zadanie poszerzyć wiedzę z zakresu higieny oraz kształtować dobre nawyki higieniczne na terenie szkoły i poza nią.

 

Drodzy czwartoklasiści !!!

Zapraszamy Was do udziału w szkolnym konkursie matematycznym „Łowcy talentów”.

Konkurs odbędzie się dnia 10 października 2022 roku,
w sali 302 budynku A  o godzinie 855.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki
do dnia 6 października 2022 roku.

Nauczyciele matematyki

KLASOWE PODCHODY

W piątkowe popołudnie i sobotni poranek uczniowie klasy 5E i 6F wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w Klasowych Podchodach zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.  Uczestnicy w dwóch zespołach wykonywali na leśnej trasie różnorodne zadania. Po powrocie, w czytelni szkolnej każdy zespół otrzymał punkty za prawidłowe rozwiązanie zadań. Zwyciężyli ci , którzy zdobyli maksymalną ilość punktów i otrzymali nagrody. Wyprawa do lasu byłą udana. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili , że podchody to wspaniała zabawa i trzeba ją powtórzyć.

 

Ranczo u Lucy

21 września klasa 6F wraz z wychowawcą Małgorzatą Piecuch i nauczycielem bibliotekarzem Aliną Janowicz  wybrała się do Ośrodka Terapeutyczno-Wypoczynkowego ”Ranczo u Lucy”. Pogoda nas nie odstraszyła, bowiem z doskonałymi humorami wyruszyliśmy w drogę. Celem wycieczki było przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość karmienia i wyprowadzania zwierząt. Można było skosztować zdrowego mleka, chętni świetnie poradzili sobie z czesaniem kucyków. Wspaniałą atrakcją było przejście w  labiryncie kukurydzy. Kolejną atrakcją wycieczki był wspólny taniec  przy muzyce prowadzony przez właścicielkę rancza.

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO

FESTIWAL SZTAFET 

 

Dnia 15 października na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach odbyły się mistrzostwa powiatu bydgoskiego tj. Igrzyska Dzieci i Młodzieży FESTIWAL SZTAFET. Dzieci klas młodszych rywalizowały w konkurencjach : sztafeta 4x100 oraz sztafeta szwedzka ( 400,300,200,100) natomiast uczniowie starsi w konkurencjach 4x100 i sztafeta olimpijska ( 800,400,200, 100) w kategoriach dziewczęta i chłopcy. 

Organizatorem mistrzostw było Starostwo Powiatu Bydgoszcz oraz Klub Uczniowski „Czapla” Białe Błota. 

KOMUNIKAT - RADA RODZICÓW

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na zebranie przedstawicieli oddziałowych rad rodziców, które odbędzie się w dniu 28 września 2022 roku (środa)
o godzinie 17:00 w auli naszej szkoły. 

 

Krzysztof Kozłowski – Przewodniczący Rady Rodziców, 

Danuta Ferenstain – dyrektor szkoły.

 

Zaproszenie

Wójt Gminy Białe Błota oraz Centrum Medyczne IKAR przy ul. Baryckiej 38 w Białych Błotach serdecznie zapraszają na  bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dziewczęta urodzone w 2010 roku  zamieszkałe na terenie Gminy Białe Błota. Koszt szczepień pokrywany jest ze środków pochodzących z budżetu Gminy Białe Błota. 

 

W dniach 13-14.09.2022 r. w  naszej szkole dla dzieci z klas 0-1 odbyło się spotkanie  z policjantem, który opowiedział o bezpiecznym zachowaniu w drodze do i ze szkoły. Udzielił także kliku porad jak zachować się w sytuacji spotkania obcej niebezpiecznej osoby. Na zakończenie była niespodzianka. Dzieci mogły obejrzeć  radiowóz , wejść do niego a nawet włączyć  syrenę policyjną.  Pełne emocji i wrażeń ze spotkania z panem dzielnicowym Krzysztofem Bratz , dzieci wróciły do sal.

 

Dziękuję za to spotkanie.

Dzień kropki

W świetlicy szkolnej 15 września po raz kolejny świętowaliśmy wspólnie z dziećmi Międzynarodowy Dzień Kropki.

Tego dnia dzieci poznały historię Vashti oraz brały udział w wielu ciekawych zabawach, które pomagały dzieciom, poznawać ich mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W  szkole powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich w szkole, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Akcja „Szkoły pełne talentów

 Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach bierze udział w akcji Lidla "Szkoły pełne talentów", która daje dzieciakom możliwości do rozwijania talentów w szkole przy pomocy nagród, które można zdobyć za uzbierane „Talenciaki”. 

Za każde wydane 50zł (z zastrzeżeniem, że na rachunku musi widnieć co najmniej jeden owoc lub warzywo) klient otrzymuje jeden Talenciak, który następnie może przekazywać do wybranej szkoły. Placówki będą z kolei wymieniać "talenciaki" na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. W tej akcji klient nie ma materialnych korzyści z przekazywania "talenciaków" szkołom. Program stanowi wsparcie tylko dla zgłaszających się do niego placówek oświatowych  Każdy Talenciak to punkt dla wybranej placówki, a także los na loterii. W odbywającym się co dwa tygodnie losowaniu szkoły, niezależnie od swojej wielkości i położenia, będą miały szansę wygrać m.in. kompletnie wyposażone sale komputerowe oraz sprzęt elektroniczny. Akcja potrwa do 13 listopada.

„Światowy Dzień Fair Play”

We wrześniu obchodzony jest na całym świecie „Światowy Dzień Fair Play”. Uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły włączyli się w tą akcję. Poprzez symboliczny bieg uczniów z różnych roczników ze wspólnym startem i metą chcieliśmy aktywnie uczestniczyć w akcji „Bieg Fair Play PKOI”

Organizator: Rafał Kensik oraz nauczyciele w-fu

SUKCES TYMOTEUSZA!

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku - od siedmiolatków po emerytów, od rozpoczynających przygodę z matematyką trzecioklasistów, poprzez amatorów, po zawodowych matematyków. 

Finał Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych odbył się w dniach 14-15 maja na Politechnice Wrocławskiej, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Tymoteusz Czapkowski z klasy 8b zdobył srebrny medal w kategorii C1 i zakwalifikował się na Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych w dniach 26-27 sierpnia.

Harmonogram wypożyczeni podręczników i ćwiczeń 

w roku szkolnym 2022/2023

biblioteka szkolna budynek B

 

Prosimy, aby w dniu wypożyczenia uczniowie mieli ze sobą torby na książki.

Brakujące ćwiczenia uczniowie otrzymają po dostarczeniu przez wydawnictwo.

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 

Do naszej szkoły zapisało się już ponad 100 uczniów z Ukrainy.

Oprócz pomocy psychologicznej potrzebna jest im również pomoc materialna.

Niektórzy uczniowie nie mają skompletowanych wyprawek szkolnych, dlatego
prosimy rodziców, nauczycieli, pracowników i uczniów do włączenia się w zbiórkę darów rzeczowych dla naszych nowych uczniów.
Przede wszystkim prosimy o przybory szkolne i plecaki.
Dla przedszkolaków, uczniów młodszych i starszych. Dla dziewczynek i chłopców. 

Zbiórka darów – sekretariat, budynek B.


Z wyrazami szacunku
Danuta Ferenstain

DRAMAtyczny koniec roku

Koniec roku szkolnego nie musi być nudny!

Może być doskonałą okazją do rozwijania kreatywności , umiejętności językowych oraz odkrywania własnych talentów. 

Uczniowie klasy 8a, Milena Szwarc, Amelia Łukaszewska i Nikodem Czepek w niespełna miesiąc zdążyli stworzyć scenariusz przedstawienia w języku angielskim ,Romeo i Julia’’, zorganizować casting dla oraz całość wyreżyserować . Premiera odbyła się 21 czerwca i była dużym sukcesem reżyserów i aktorów.

17 marca 2022 r w naszej szkole jak i w całej Polsce oraz w ok 80 innych krajach na całym świecie uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi konkursu “Kangur”,który odbył się już po raz trzydziesty pierwszy.

 „Kangur Matematyczny” to największy międzynarodowy konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W Europie po raz pierwszy zorganizowano go w 1990 r. we Francji. W 1992 r. konkurs został „przywieziony” z Paryża do Torunia przez dwóch matematyków z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - dr. Pawła Jarka i dr. Mirosława Usckiego. 

KOMUNIKAT dla rodziców dzieci 6-letnich!

Szanowni Państwo! 

Wyjątkowo, w dniu 1 września 2022 roku dowożenie dzieci będzie odbywało się w następujących godzinach:

przyjazd do budynku B - wg rozkładu jak na godzinę 8:00,

odjazd – o godzinie 12:30.    

Dotyczy dzieci, które przyjadą do szkoły bez rodziców.

Z wyrazami szacunku

Danuta Ferenstain

 

ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  

01.09.2022. Dojazdy.

 

1 WRZEŚNIA 2022

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2022/2023

Podkategorie