SPBB - logo

SPBB - szkoła

Z życia szkoły

Gminne Półkolonie „Z profilaktyką na TY” dobiegły końca.

W dniach od 5 do 16 lipca 2020r., w naszej szkole zorganizowano 2 turnusy dla 13 grup dzieci, które mogły spędzać wolny czas na gminnych półkoloniach. Zgodnie z wytycznymi GIS wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia zmniejszające ryzyko zakażenia COVID-19. Mimo to, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Były to zabawy integracyjne, plastyczne, sportowe. Wszystkie grupy były na wycieczce w JURA Park w Solcu Kujawskim, gdzie brały udział w warsztatach archeologicznych. Dzieci odwiedziły również ciekawe miejsca w Bydgoszczy. Atrakcją były także warsztaty ceramiczne, sensoplastyki oraz muzyczne. Z uczestnikami półkolonii spotykały się trenerki, przeprowadzając warsztaty profilaktyczne pn. „WAKACJE – RELACJE””. Bezpieczeństwo na wakacjach i nie tylko, było tematem spotkania z naszym dzielnicowym Panem Krzysztofem Bratz.

W poniedziałek 12 lipca 2021 r. rozpoczynamy kolejny turnus

Gminnych Półkolonii „Z profilaktyką na Ty”.

 12 - 16 lipca 2021 r.

 Zajęcia trwają 9:00 – 14:00

Od godziny 7:00 zapraszamy zapisane dzieci na opiekę dzieci do sali 103 w budynku A.

Dzieci otrzymają codziennie 2 x 0,5 l wody, a ok. godziny 13.00 – 13.40, dwudaniowy obiad. W dniu wyjazdu do Jura Park dzieci otrzymają suchy prowiant.

Zgodnie z Wytycznymi GIS, MZ, MEiN, rodzice zaopatrują uczestnika wypoczynku w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas pobytu na wypoczynku.

HARMONOGRAM

 

Rozkład zajęć w czasie półkolonii.

Turniej klas

          Pragniemy poinformować, że całoroczny konkurs SU na film lub prezentację pn. “Dystans społeczny nas nie rozdzieli” został rozstrzygnięty!

I miejsce zajęła klasa 4f. Nagrodą jest dofinansowanie wycieczki do Multikina we wrześniu 2021 roku. 

Wyróżnione zostały klasy: 7a i 6g, które w nagrodę otrzymują dofinansowanie klasowego wyjścia na lody we wrześniu 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za Wasze zaangażowanie. 


Opiekunowie SU

 

Szanowni Rodzice!

Już od 7 czerwca rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Obecnie uczniowie mogą szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września będzie przeprowadzona akcja szczepień w szkołach.

             

Projekt realizowany w naszej szkole w latach 2019 – 2021

W ramach realizacji projektu  Sensoplastyka w Szkole Podstawowej w Białych Błotach stworzono dla NASZYCH UCZNIÓW przestrzeń do zajęć prowadzonych tą metodą.

Liga Zadaniowa
konkurs przedmiotowy z matematyki

pod patronatem
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego
dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w konkursie matematycznym Liga zadaniowa.

Wyniki:

Matematyka na 6

Uczniowie naszej szkoły brali udział w wojewódzkim konkursie matematycznym organizowanym przez VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. Konkurs został objęty patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Jak zwykle nasi matematyce spisali się fantastycznie.

Oto wyniki tego konkursu.

KOMUNIKAT

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców uprzejmie informujemy,

że Wójt Gminy Białe Błota w porozumieniu z dyrektorami placówek oświatowych podjął decyzję o zorganizowaniu opieki przedszkolnej w okresie wakacyjnym:

 - od 1 do 31 lipca 2021 roku – w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach

 - od 1 do 31 sierpnia 2021 roku – w Gminnym Przedszkolu „Wróżka” w Białych Błotach.

 Dzieci uczęszczające do placówek samorządowych mogą w tym okresie skorzystać z opieki przedszkolnej na podstawie deklaracji Rodzica dostarczonej do placówki, w której będzie organizowana  opieka nad dziećmi w poszczególnych miesiącach.

 Deklaracje chętnych rodziców na lipiec należy złożyć w terminie

od 21.06 do 28.06. 2021 r.

na adres mailowy sekretariat@spbb.pl, podpisane  jako skan lub dostarczyć osobiście do Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, sekretariat - budynek A, w godz. od 8.00 do 16.00. 

Deklaracja znajduje się poniżej

Deklaracja

 

 

 

Dnia 29 maja 2021 roku

zmarł Antoni Prętki,

uczeń naszej szkoły

w latach 2015 – 2020. 

 

 

Pozostanie zawsze w naszej pamięci!

   
       
       

 

 

Koncepcja placu zabaw w obrębie istniejącego skweru w miejscowości Białe Błota

Koncepcja placu zabaw w obrębie istniejącego skweru w miejscowości Białe Błota